

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Radiation Hardening | No |
| Interface | Analog |
| Schedule B | 8542390000 |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 502
Distributors
pcbx
Unit Price$0.78912
Ext.Price$0.78912
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.78912 | $0.78912 |
| 10 | $0.71635 | $7.16350 |
| 25 | $0.68928 | $17.23200 |
| 50 | $0.66323 | $33.16150 |
| 100 | $0.63816 | $63.81600 |
| 300 | $0.62814 | $188.44200 |
| 500 | $0.61828 | $309.14000 |
| 1000 | $0.60906 | $609.06000 |
